PL | EN | RU

Okrywa

Dawkowanie.
Zaleca się stosowanie dodatków do okrywy ARIL w ilości 200 -300 g\m2 do nakładanej po przeroście podłoża okrywy przy standardowej jego warstwie 5 cm. Dodatek należy wymieszać z okrywą bez zmiany jej struktury. Zabieg ten najlepiej jest wykonać na kombajnie do załadunku podłoża z okrywą instalując dodatkowy siewnik. Może być on także zamontowanym też na taśmie dostarczającej do niego okrywę. Dobre efekty uzyskuje dodając dodatek w trakcie nadawania struktury okrywie wykorzystując do tego celu strukturyzator. Można także mieszać ręcznie na półce po jego wysianiu na powierzchnie okrywy ręcznie lub siewnikiem. Następnie wymieszać bez zmiany struktury okrywy.

Dodatkowe zalecenia.
Przy stosowaniu Dodatku do Okrywy ARIL zaleca się zmniejszanie do minimum dawki kakingu aby nie potęgować nadmiernego przerostu okrywy oraz zagrożenia nadmiernym wiązaniem. Tego samego efektu może objawiać się przy przekraczaniu zalecanej dawki. Dodatkowo w przypadku grzybni mającej tendencję do mufloniastości może nastąpić nasilenie jej występowania na powierzchni okrywy.
Nie zaleca się intensywnego czesania przy intensywnym rozwoju grzybni po zastosowaniu dodatku.

Ograniczenia stosowania.
Nie zaleca się stosowania dodatków do okrywy ARIL do okryw lekkich i suchych, silnie rozdrobnionych oraz przez producentów pieczarek, którzy maja problem z nadmiernym wiązanie w pierwszym rzucie.