PL | EN | RU
ARIL KK

ARIL KK

Dodatek zalecany do stosowania w podłożu fazy III. Wysokiej jakości mieszanka substancji odżywczych do dokarmiania pieczarek. Dawka podstawowa wynosi 0,7 do 3,5% wagi podłoża fazy III w standardowej jakości. Zawiera wyłącznie najwyższej jakości skrobię.

Skład: ziarna zbóż.

Specyfikacja produktu:
białko min 8%; skrobia min 60%; wilgotność max 12%.

Jak stosować dodatek ARIL KK?

  • Dawka podstawowa wynosi 0,7 do 3,5% wagi podłoża fazy III w standardowej jakości.
  • Wraz ze wzrostem dawki ARIL KK STANDARD wymagane jest wprowadzenie coraz większej ilości wody do podłoża w pierwszych trzech dniach od nałożenia na półkę. W pierwszej dobie jeżeli jest to tylko możliwe nie należy wprowadzać wody do podłoża i nie dopuszczać do wzrostu jego temperatury ponad 23st.C poprzez chłodzenie i intensywne mieszanie powietrza. W drugim i trzecim dniu zaleca się wlewać wodę często, dawkami około 2 l\m2, jednorazowo przykładowo w odstępach 3 godzinnych kontrolując wilgotność podłoża w całej warstwie.
    W okresie trzech pierwszych dni nie należy dopuszczać do wypływania wody z podłoża. W przypadku pojawienia się wody, należy przerwać wlewanie wody na kilka godzin. Całkowita ilość wody może dochodzić do 45 l\m2 i więcej od nałożenia podłoża do rozpoczęcia szoku.
  • Ilość wody ustala się indywidualnie w zależności od aktywności, wilgotności i ilości podłoża nałożonego na półkę.